AUTOSERVIS Požeský s.r.o.

TestBrzd2

Kedy vykonávať údržbu brzdového systému a jeho súčastí?

 

Brzdový systém treba udržiavať po celú životnosť vášho vozidla. Váš servis vám poradí, ako postupovať pri údržbe brzdového systému vášho vozidla, ktorú treba vykonávať na prvkoch, ako sú platničky, kotúče, brzdové súpravy (zadné brzdové obloženie) či brzdová kvapalina.

Prečo treba vykonávať údržbu brzdového systému?

Bezpečnosť za volantom je viazaná predovšetkým na tri nasledujúce prvky: brzdy, tlmiče a pneumatiky. Tieto prvky tvoria tzv. trojuholník bezpečnosti. V prípade, že dôjde k poškodeniu niektorého z týchto prvkov, nemôže byť optimálnym spôsobom zaručená vaša bezpečnosť.

TestBrzd2

Brzdový systém je prvý orgán aktívnej bezpečnosti vášho vozidla.

Ak dôjde k poškodeniu niektorého z týchto prvkov, výkon brzdového systému je obmedzený. Je teda nevyhnutné udržiavať každý z týchto prvkov v dobrom stave a zabrániť predovšetkým predĺženiu brzdnej dráhy.

Aby si vaše vozidlo udržalo optimálnu úroveň bezpečnosti, je nevyhnutné používať originálne diely , ktoré sú vyrobené tak, aby zaistili úroveň bezpečnosti vozidla, jeho výkon a pohodlie pri brzdení.

TestBrzd2

Brzdové platničky vozidiel Formuly 1 môžu pri brzdení dosiahnuť teplotu až 1 200 °C. Brzdové platničky vášho vozidla môžu dosiahnuť teplotu 700 °C. Na zaistenie bezpečnosti pri takejto vysokej teplote vám odporúčame používať originálne brzdové platničky a kotúče.

TLMIČE

Tlmiče sú absolútne nevyhnutný prvok zaistenia vašej bezpečnosti. Niekoľko príznakov, ktoré vám pomôžu odhaliť ich opotrebovanie: strata jazdného smeru a zlý kontakt pneumatík v zákrutách na vlhkej vozovke, dlhšia brzdná dráha, nestabilné osvetlenie pri šoférovaní za tmy, únik oleja, nezvykle rýchle opotrebovanie pneumatík, zníženie pohodlia vo všeobecnosti, citlivosť na bočný vietor, ľahké poskakovanie vozidla, výrazná spotreba paliva.

Zaistite si dokonalú jazdnú stabilitu bez ohľadu na stav povrchu vozovky. Opotrebované tlmiče môžu spôsobiť, že vaše vozidlo bude neovládateľné ako pri preťažení. Konajte včas a zaistite si bezpečnosť a pohodlie pri šoférovaní. Dajte pravidelne kontrolovať stav tlmičov po každých 20 000 najazdených km. Ich výmena sa odporúča po najazdení 75 000 km. Diagnostitu brzd a tlmičou vykonávame na Diagnostická linka pre priamy príjem vozidiel Nussbaum.

Plneautomatické pracovisko obsahuje nasledovné pracovné kroky:

Test zbiehavosti náprav, test zavesenia a tlmičov, kompletný test brzdovej sústavy - pasívne brzdné sily, ovalitu bŕzd, max. brzdné sily na oboch nápravách s výpočtom zbrzdenia, test ručnej brzdy, test osvetlenia vozidla a vizuálnu kontrolu vozidla na zdviháku. Všetky výsledky sú na konci testu vytlačené do zrozumiteľných farebných protokov.